Dnia 16 listopada 2014 roku o godzinie 15.30 uczestnicy projektu "W życzliwej szkole marzenia stają się celem – praktyki zawodowe w Niemczech" wyruszyli w dwutygodniową przygodę do zaprzyjaźnionej szkoły w Wildeshausen w celu odbycia praktyk zawodowych.

Dzień wyjazdu był wyjątkowy ponieważ uczestnicy po raz pierwszy mogli wziąć udział w wyborach samorządowych. Rano powinność obywatelska – głosowanie, po południu – wyjazd.
Poniżej na zdjęciach uczniowie, spakowani i gotowi do wyjazdu, ich rodzice oraz  towarzyszący im tłumacz języka niemieckiego – nauczyciel ZSZ w Kurzętniku mgr Andrzej Różycki. Wyjazd rozpoczął się przed budynkiem ZSZ w Kurzętniku skąd uczestnicy projektu wyruszyli do Iławy by później autokarem dotrzeć do Bremen i docelowo do Wildeshausen.


Z niecierpliwością czekamy na pierwsze relacje z pobytu.

 

Koordynator projektu

 

Media: kurzetnik.wm.pl

 

logoErasmus logologo zsz

 

EFS poziom polskie kolor