DSCN0046U nas wszystko w porządku, co potwierdzają zdjęcia w załączniku. W pierwszym dniu zaraz po przyjeździe zostałyśmy przywitane przez uczniów BBS Wildeshausen, panią Evers i pana dyrektora Albers. Gospodarze przyjęli nas uroczystym obiadem i deserem. Jesteśmy bardzo zadowolone z praktyk. Mamy już określony program dotyczący naszych zadań podczas praktyki w czterogwiazdkowym hotelu z restauracją "Wildeshauser Hof". Dom, w którym mieszkamy jest piękny. Mieszka nam się tu przyjemnie i bardzo komfortowo. Gdy przyjechałyśmy, zastałyśmy pełną lodówkę - ale jemy tylko płatki. ;p Wczoraj zwiedziłyśmy budynki szkoły (w tym miejsca praktyk wszystkich zawodów) i starostwa, gdzie serdecznie nas przywitał pan starosta Harings. Udzieliłyśmy także wywiadów do gazet (link jednej z nich: http://www.landkreis-kurier.de/) oraz poznałyśmy miejsce praktyk, gdzie jadłyśmy obiad przekraczający nasze możliwości. 

Dzisiaj uczyłyśmy się składać serwetki, zastawiać stół na różne okazje oraz ćwiczyłyśmy obsługę kelnerską gości w restauracji. Przygotowywałyśmy także wspólnie z uczniami z Niemiec obiad (panierowana ryba wraz z ziemniakami zapiekanymi w sosie śmietankowo-cebulowym z serem oraz sałatka z sosem vienegrette) oraz deser (creme brulee z truskawkami) Z językiem dajemy radę.Pozdrowienia ;)
Polskie Dziewczyny

 

 

EFS poziom polskie kolor