DSCF1050Powstanie Warszawskie było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach Polski. Powstańcy, dla których wartością był Bóg, honor i ojczyzna pełnią fundamentalną rolę w podtrzymywaniu pamięci, zasługują na wdzięczność, pamięć i szacunek. Akcja BohaterON- włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnianie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysyłanie Powstańcom bezpłatnych kartek. Kampania buduje wrażliwość społeczną a także ukazuje indywidualne losy bohaterów. Akcja trwa od 1 sierpnia przez 63 dni, tyle ile trwało powstanie. W ZSZ w Kurzętniku uczniowie również zaangażowali się, wypisywali kartki, które zostały wysłane. Koordynatorem przedsięwzięcia jest p. Jolanta Paplińska, która we wrześniu uczestniczyła w seminarium dla nauczycieli zorganizowanym przez IPN oraz Fundację Sensoria w Olsztynie. Projekt jest realizowany przez cały rok szkolny w kilku etapach.

 

EFS poziom polskie kolor