IMAG1100Dnia 06.04.2018r. uczniowie klas: I Ti,II Ti/Tr oraz III Ti uczestniczyli w wycieczce do Bydgoszczy i Torunia. W Bydgoszczy zwiedzali Exploseum.Unikalna trasa zwiedzania mieści się w siedmiu budynkach produkcyjnych, połączonych ze sobą siecią tuneli technologicznych.Każdy budynek to inna historia, zaprezentowana za pomocą bogatej ekspozycji.W Exploseum uczniowie poznali dzieje materiałów wybuchowych koncernu DAG (kolos zbrojeniowy III Rzeszy) i jego założyciela-Alfreda Nobla, a także historię ludzi pracujących w bydgoskiej fabryce oraz walki z okupantem.Kolejnym etapem wycieczki była  wizyta w Delegaturze IPN, a tam bardzo ciekawe zajęcia w archiwum. Uczniowie poznali zasady działania archiwum oraz proces postępowania ze zgromadzonymi tam dokumentami. Natomiast później  w białych rękawiczkach sami analizowali przykładowe dokumenty. W drugiej części wizyty w Instytucie Pamięci Narodowej, uczniowie uczestniczyli w zajęciach związanych  obchodami 100-lecia Niepodległości Polski.Zajęcia miały charakter warsztatowy ,tematem była" Droga Piłsudskiego ku Niepodległej". Celem zajęć było pogłębienie wiedzy uczniów o naszych dziejach, głównie o Piłsudskim oraz wzmocnienie postaw patriotycznych.

--------------------------

Na koniec dnia uczniowie obejrzeli spektakl w Toruniu w Teatrze  im. Wilama Horzycy, pt."Edyp tyran" na podstawie" Króla Edypa" Sofoklesa w reżyserii Wojtka Klemma.Starogrecki dramat odnalazł swoje przełożenie na współczesność. Wyjazd był bardzo udany i dostarczył uczniom wielu ciekawych wrażeń.
 

Organizatorzy wyjazdu: Brodzińska Patrycja i Szarek Bożena. Opiekę nad młodzieżą sprawowała także Pani Krystyna Psiuk-Dąbrowska.

 

EFS poziom polskie kolor