obchody8 kwietnia 2019r. w Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyły się Wojewódzkie Obchody Pamięci o Bohaterach 1940r.- 2019r. 79 Rocznica Zbrodni Katyńskiej. Patronat honorowy nad uroczystością objęli Wojewoda Warmińsko-Mazurski, Prezydent Olsztyna, Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Olsztynie i Polskie Radio Olsztyn. Obchody zorganizowali Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty, IPN Delegatura w Olsztynie, Stowarzyszenie Rodzina Katyńska w Olsztynie. W uroczystości na zaproszenia Kuratora Oświaty uczestniczyła P. Wicedyrektor Katarzyna Idźkowska oraz nauczyciel historii P. Jolanta Paplińska. W ubiegłym roku w Zespole Szkół Zawodowych został posadzony dąb pamięci poświęcony bohaterowi Augustynowi Krajnikowi, policjantowi Ziemi Lubawskiej, który zginął w Twerze. Projekt „Katyń...ocalić od zapomnienia” ma na celu kształtowanie pamięci historycznej oraz pokazanie działań wychowawczych szkoły oraz integrację „Szkół Katyńskich”. W tym roku po raz kolejny zostało upamiętnionych 10 bohaterów, instytucje oraz szkoły posadzą kolejne dęby pamięci Zbrodni Katyńskiej.

 Link do artuyułu i zdjęć Kuratorium Oświaty w Olsztynie:

https://www.ko.olsztyn.pl/2019/04/10/katynocalic-od-zapomnienia/#prettyPhoto

 

EFS poziom polskie kolor