20190413 1322082W sobotę 13 kwietnia 2019r. obchodziliśmy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, obchody 79 rocznicy odbyły się w miejscu szczególnym Muzeum Katyńskim. Na zaproszenie Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska z Olsztyna P. Barbary Gawlickiej troje uczniów Szymon Falkowski, Patryk Hermaszewski i Maksymilian Rudnicki wraz z opiekunem P. Jolantą Paplińską mieli możliwość uczestniczenia w uroczystościach. Przed oficjalnym rozpoczęciem uczniowie mogli zwiedzić Muzeum Katyńskie, następnie o godzinie 11:00 uczestniczyli we mszy świętej której przewodniczył biskup polowy Wojska Polskiego Józef Guzdek. Obecni na uroczystości odczytali listy od prezydenta Andrzeja Dudy, premiera Mateusza Morawieckiego, marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego oraz ministra obrony narodowej Mariusza Błaszczaka. Następnie wspólnie ze Stowarzyszeniem Rodzina Katyńska oraz innymi uczestnikami wyjazdu udaliśmy się na Wojskowy Cmentarz na Powązkach, gdzie zapaliliśmy znicze przy pomniku Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w Panteonie Żołnierzy Wyklętych, przy grobie premiera Jana Olszewskiego, płk Ryszarda Kuklińskiego, Zygmunta Szendzielarza ps. „Łupaszka” oraz przy pomniku Ofiar Katastrofy Lotniczej pod Smoleńskiem. Kierujemy serdeczne podziękowania Prezes Stowarzyszenia Rodzina Katyńska P. Barbarze Gawlickiej za zaproszenie oraz wyjątkową podniosłą atmosferę podczas wyjazdu.

 

EFS poziom polskie kolor