59387685 2420784287972193 9011070768326377472 oDnia 26 kwietnia 2019 roku nastąpiło podsumowanie I Powiatowego Konkursu Graficznego pt. Nowe Miasto i okolice zaklęte w grafice. Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Nowomiejski p. Andrzej Ochlak. Zadanie konkursowe polegało na samodzielnym przygotowaniu prac graficznych, które miały być artystyczną wypowiedzią uczestników Konkursu na temat szczególnych miejsc w Nowym Mieście Lubawskim oraz oddanie piękna i uroku jego okolic. Na konkurs napłynęły 32 prace, z których to Jury wyłoniło laureatów i przydzieliło wyróżnienia:

 

---------------------

miejsce I – Weronika Plitt (2 klasa TGiPC ZSZ w Kurzętniku)

miejsce II – Kacper Gajewski (2 klasa TGiPC ZSZ w Kurzętniku)

miejsce III – Kamila Wielgosińska (2 klasa TGiPC ZSZ w Kurzętniku)

 

wyróżnienia:

Artur Zgliczyński – Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim (op. art. p. Anetta Gosik - Suchocka)
Bartosz Dykmański - Zespół Szkół Podstawowej i Muzycznej w Nowym Mieście Lubawskim (op. art. p. Anetta Gosik - Suchocka)
Waldemar Robaczewski – 3 klasa TCPG ZSZ w Kurzętniku
Krystian Okołowski - 3 klasa TCPG ZSZ w Kurzętniku
Maksymilian Rudnicki -2 klasa TGiPC ZSZ w Kurzętniku
Alicja Malinowska - 3 klasa TGiPC ZSZ w Kurzętniku

Opiekunem artystycznym uczniów ZSZ w Kurzętniku i jednocześnie koordynatorem Konkursu była p. Magdalena Anna Kędziorska.

Nagrody ufundowane przez ZSZ w Kurzętniku oraz Starostwo Powiatowe w Nowym Mieście Lubawskim wręczył Wicestarosta Nowomiejski p. Jerzy Czapliński. Wszystkie prace konkursowe można było podziwiać na wernisażu, który był zorganizowany na parterze budynku naszej szkoły.

Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie oraz ich opiekunom serdecznie dziękuję. Wyrazy podziękowania składam także Panu Dyrektorowi ZSZ w Kurzętniku oraz Panu Staroście Nowomiejskiemu za ufundowanie nagród.

tekst: mgr Magdalena Kędziorska

 

EFS poziom polskie kolor