Wielkano CCC Jan kłosowskiW tym roku uczniowie klasy 1 Technik Grafiki i Poligrafii Cyfrowej (TGiPC) spróbowali swoich sił w XVII już Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym pt. „Tradycje Wielkanocne”. Organizatorem Konkursu był Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki. Prace mogły być wykonane dowolną techniką płaską lub przestrzenną. Ideą konkursu było ocalenie od zapomnienia polskich tradycji Świąt Wielkanocnych, upowszechnienie zwyczajów regionalnych oraz prezentacja umiejętności twórczych dzieci i młodzieży. Na tegoroczną edycję Konkursu nadesłano 2241 prac ze 176 placówek oświatowych, kulturalnych i wychowawczych z całego kraju (oraz zgłoszenia indywidualne). Prace Jana Kłosowskiego oraz Oskara Domżalskiego z naszej szkoły, wykonane techniką wektorowej grafiki komputerowej zakwalifikowano do wystawy, co przy tak dużej popularności Konkursu należy uważać za bardzo duże osiągnięcie.Jankowi oraz Oskarowi składamy  szczere gratulacje, a pozostałym uczniom, którzy brali udział w Konkursie serdecznie dziękuję za zaangażowanie życząc jednocześnie dalszych sukcesów.

tekst: mgr Magdalena Kędziorska

 

EFS poziom polskie kolor