20190527 125736Dnia 27 maja 2019 roku Koło Naukowe Centrum Nauki Kurzętnik gościło w Przedszkolu „Kogucik” w Kurzętniku. Uczniowie naszej szkoły pokazali maluchom wiele doświadczeń, które pozwoliły na wspólną zabawę i naukę. Członkowie CNK, którzy prezentowali doświadczenia i prowadzili zajęcia dla przedszkolaków to: - uczniowie klasy I TE: Sandra Granica, Kinga Kurlikowska, Amanda Ziółkowska, Emilia Szynaka, Julia Miąskowska, Marta Osmańska, Julita Kamińska, Agnieszka Urbańska; - uczniowie klasy II TuiSEO: Patryk Kogut i Paweł Fanslau. Nasi uczniowie pokazali szereg doświadczeń, między innymi: wąż Faraona, samozapłon, skaczące jajko, zmiany barwy soku z czerwonej kapusty w zależności od pH, kolorowy wir, ciecz nieniutonowską, sztuczny śnieg, grające kieliszki, wahadła z bombek, gaśnicę, pastę dla słonia, działanie podciśnienia na wodę, pompowanie balonów za pomocą sody i octu, lampę lawę. Uczniowie otrzymali podziękowanie w formie dyplomu od Pani dyrektor, Pań nauczycielek i przedszkolaków, a każdy maluszek dostał od naszej szkoły podziękowanie za udział w pokazie doświadczeń. Opiekunowie Koła CNK: Dorota Brozdowska i Magdalena Kwaśniewska

EFS poziom polskie kolor