20190528 120626W dniu 28 maja 2019. w Mrągowie odbył się Finał Warmińsko-Mazurskiego Związku Sportowego w Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Średnich. Drużyna Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku zagrała w bardzo okrojonym składzie tylko z jedną zawodniczką rezerwową. Niestety w trakcie turnieju kontuzji kolana doznała Magdalena Szczepańska, która jest podstawowym napastnikiem drużyny. Zespół ZSZ Kurzętnik grający z kontuzjowaną Magdą nie był w stanie nawiązać równorzędnej walki z najlepszą tego dnia drużyną z Mrągowa, choć po strzale właśnie Magdy prowadził 1:0. Lepiej poszło już w drugim meczu, gdzie była bardzo wyrównana walka, a wynik do końca nie był roztrzygnięty. Niestety kontuzja Magdy spowodowała, że też ZSZ Kurzętnik przegrał. Skład ZSZ Kurzętnik: Magdalena Szczepańska, Magdalena Gurzyńska, Judyta Nehring, Faustyna Aranowska, Hanna Kraińska, Wiktoria Olitkowska, Patrycja Groszewska, opiekunem był Arkadiusz Wierzbowski. Chcielibyśmy szczególnie podziękować jako szkoła tegorocznym maturzystkom: Magdzie Szczepańskiej i Hannie Kraińskiej, które mimo otrzymania świadectwa i ukończenia szkoły, wsparły drużynę w walce o mistrzostwo województwa.


WYNIKI:
Kurzętnik – Mrągowo 1:5
Kurzętnik – Nidzica 0:1
Nidzica – Mrągowo 1:2

KLASYFIKACJA KOŃCOWA:
I miejsce Zespół Szkół nr 2 im. Władysława Jagiełły w Mrągowie
II miejsce Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy
III miejsce Zespół Szkół Zawodowych w Kurzętniku

opis Arkadiusz Wierzbowski

EFS poziom polskie kolor