62529130 2492969697420318 4019205420361973760 oW piątek 7.06.2019 na historycznych Polach Grunwaldu Warmińsko – Mazurski Szkolny Związek Sportowy wraz z Muzeum Bitwy Grunwaldzkiej,Kuratorium Oświaty w Olsztynie, Urzędem Gminy Grunwald oraz Powiatowym SZS w Nowym Mieście Lub, zorganizował Przełajowe Biegi Grunwaldzkie. Przy pięknej , słonecznej pogodzie na starcie stawiło się ponad 300 uczestników ze szkół podstawowych i średnich z całego województwa. Po oficjalnym powitaniu wszystkich uczestników i opiekunów, wręczono certyfikaty Młodzieżowego Sędziego Sportu. Otrzymali je uczniowie z naszej szkoły. Egzamin zdało łącznie 28 uczniów z klas I TE,TI ,TC i PG oraz TŻ i UG ale ze względu na „gorący czas zaliczeń” nie wszyscy mogli odebrać certyfikat osobiście. Z nutką smutku i żalu odebraliśmy następny punkt programu. Pan Wacław Wasiela , Przewodniczący Warmińsko – Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego wraz z Panem Mirosławem Urbanowskim podziękowali bardzo gorąco za wieloletnią, bardzo udaną, owocną współpracę Panu Dyrektorowi Mirosławowi Wodarze. Wręczyli piękny puchar z dedykacją i trudno było im ukryć żal lecz co podkreślili, w pełni szanują decyzję Pana Dyrektora.

------------------------

Rywalizacja rozpoczęła się biegiem osób niepełnosprawnych. My najbardziej oczekiwaliśmy na start naszych zawodników. I możemy powiedzieć, że „wracamy z tarczą”.Po „ciężkich bojach” / biegach na 2 km dziewczyny i 3 km chłopcy/, gdy żar lał się z nieba ,zajęliśmy w tych prestiżowych zawodach trzecie miejsce, ze stratą 5. punktów do miejsca drugiego. Punkty dla naszej drużyny zdobyli: Szymon Kogut /2. miejsce/,Dominik Domżalski /4.miejsce/,Remigiusz Nowakowski /5.miejsce/,Artur Przyborowski / 7.miejsce/,Monika Pokorska /9.miejsce/,Kacper Dworznikowski /11. miejsce/,Piotr Lewicki /12.miejsce/,Mateusz Patalon /13. miejsce/. Pozostawili oni za sobą innych uczestników, którzy też punktowali do 25 miejsca.

Nasi sędziowie pracowali niczym mróweczki a to przy liczeniu punktów , a to przy obstawianiu trasy czy też serwując smaczną kiełbaskę z bułką w punkcie gastronomicznym. W bardzo dobrych nastrojach, z pucharem za trzecie miejsce wróciliśmy szczęśliwie do szkoły. Bardzo serdecznie dziękujemy przede wszystkim zawodnikom i młodzieżowym sędziom sportu za godne reprezentowanie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku. Drużyną i sędziami opiekowali się nauczyciele : Marlena Rymer i Dorota Nehring oraz Krzysztof Florkowski, dzięki któremu mamy tak wspaniałą relację fotograficzną.

Tekst: Marlena Rymer
Zdjęcia: Krzysztof Florkowski

Fotogaleria

 

 

EFS poziom polskie kolor