IMG 20201110 105645Listopad jest miesiącem szczególnie ważnym dla historii Polski. Przeszło sto lat temu w 1918 roku, dzięki wysiłkom wielu osób udało się odzyskać niepodległą Polskę. Wśród czołowych postaci działających dla polskiej sprawy wymienia się: Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego, Ignacego Daszyńskiego, Ignacego Jana Paderewskiego, Wincentego Witosa oraz Wojciecha Korfantego, których określa się mianem „ojców niepodległości”. Pamiętać należy również o mniej znanych czy też bezimiennych bohaterach, którzy przez 123 lata walczyli o wolność oraz przekazywali następnym pokoleniom historie i tradycje narodowe podtrzymując tym samym pamięć o Polsce.
-----------------------------
Pomimo że minął już przeszło wiek, pamięć o tym wydarzeniu wciąż pozostaje żywa w świadomości naszego narodu, o czym świadczy udział w obchodach święta 11 listopada oraz udział w akcjach poprzedzających to święto: „Szkoła do hymnu” oraz „Mamy niepodległą”. Nasza społeczność szkolna również przyłączyła się aktywnie do upamiętnienia tego niezwykłego święta. Uczniowie przygotowali kartki z życzeniami dla „Niepodległej”, które stały się częścią tablicy poświęconej wydarzeniom 11 listopada oraz wspólnie z pracownikami szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, przyłączając się w ten sposób do akcji „Szkoła do hymnu”.

Film z udziału w akcji "Szkoła do Hymnu"

IMG 20201110 105645