437727700 853841976786628 5821060716879142661 nDnia 24 kwietnia 2024 roku uczniowie klas II TGiPC i II TI oraz chętni uczniowie z klas I TI, I TR/TUiSEO, 2a BS, II TE/TR i IV TGiPC wybrali się na wycieczkę do Torunia. Pierwszym punktem wycieczki było planetarium. Po krótkim spacerze po Toruniu, młodzież odwiedziła pierwsze centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim – Centrum Nowoczesności „ Młyn Wiedzy”, którego misją jest pobudzenie kreatywności i zainspirowanie odbiorcy do samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Wiele emocji wśród młodzieży wzbudził pobyt w Bunker 51 – toruńskiej arenie z laserowym paintballem. Na koniec pobytu zwiedzaliśmy Fort IV, który jest przykładem doskonale zachowanego obiektu fortecznego zewnętrznego pierścienia Twierdzy Toruń z końca XIX wieku.
------------------------------
Trasa zwiedzania wiodła poprzez część koszarową podziemnymi tunelami do części bojowej, w której można było zobaczyć stanowiska ochrony dna fosy, własnoręcznie obrócić 200 kilogramową kopułę. Zwiedzanie odbywało się pod komendą pruskiego żołnierza.

W godzinach wieczornych uczniowie pełni wrażeń wrócili do Kurzętnika.

Opiekunowie: Anna Dembek, Małgorzata Hincman-Mróz, Violetta Lewandowska i Krzysztof Kwiatkowski.

Fotogaleria