W dniu 6 grudnia 2021r. została zorganizowana zbiórka karmy, koców, legowisk dla bezdomnych zwierząt ze Schroniska w Iławie. Akcję przeprowadziła klasa I c Szkoły Branżowej wraz z wychowawcą Anną Szramowską, przyłączyła się firma P. H.U. ARTEX Arkadiusz Brzezicki z Marzęcic. Natomiast 8 grudnia 2021r. odwiedziliśmy Schronisko dla Zwierząt Iława ITOZ "Patrol Interwencyjny" i przekazaliśmy prezenty. Powitało nas wiele wspaniałych piesków, które z utęsknieniem czekają na swój nowy dom. Dlatego, jeżeli ktoś potrzebuje czworonożnego przyjaciela , to warto odwiedzić stronę internetową www.facebook.com/patrolinterwencyjny/ , wybrać pieska i go adoptować. Nie bądźcie obojętni! Każdy może pomóc, zabierając cudownego psiaka do swojego domu lub przekazując karmę, zabawki, koce. Pamiętajcie- dobro powraca!
Dnia 3 grudnia 2021 roku w Szczytnie odbył się etap okręgowy XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Szkołę reprezentowały - po wygraniu eliminacji szkolnych - dwie uczennice: Julia Dera z klasy 4 Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych oraz Natalia Wiśniewska z klasy 3 TŻiUG sp. Tematyką wiodącą XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności było „Żywienie w profilaktyce chorób układu krążenia”. Sprawdzanie testów odbywało się tym razem przez Komitet Główny XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, a wyniki podano 13 grudnia. Julia Dera zdobyła 64 punkty na 100 możliwych, natomiast Natalia Wiśniewska 52 punkty. Już od 72 punktów w tym roku kwalifikowano do zawodów III stopnia (etap centralny) XXVI Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Julii zabrakło tylko 8 punktów, by uczestniczyć w etapie centralnym.
Dnia 9 grudnia 2021r. w olsztyńskim Planetarium odbyło się podsumowanie wojewódzkiego konkursu "Miejsca pamięci narodowej w mojej okolicy". Organizatorem konkursu był W-MODN w Olsztynie oraz Stowarzyszenie Gmin "Polskie zabytki gotyckie". Zadaniem zespołu pięcioosobowego uczniów było wykonanie, pod kierunkiem nauczyciela ,przewodnika edukacyjnego po miejscach pamięci narodowej w swojej okolicy. ZSZ reprezentowali uczniowie z klasy 2 TI: Filip Florenc, Filip Grzywacz, Wiktor Kroplewski, Oskar Rakoczy i Adrian Wrzosek. Praca uczniów została doceniona przez komisję konkursową ,uczniowie zajęli 2 miejsce w województwie w kategorii szkół ponadpodstawowych. Serdecznie GRATULUJEMY i życzymy dalszych sukcesów!!!Strona 188 z 227



