20180214 10412814 lutego 1942 roku utworzono Armię Krajową, największą armię konspiracyjną II wojny światowej w związku z rocznicą Stowarzyszenie Reduta Tradycji i Historii Ziemi Lubawskiej oraz uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku wraz z nauczycielami p. Jolantą Paplińska i p. Patrycją Brodzińską aktywnie włączyli się w obchody tego ważnego wydarzenia. Na Rynku w Nowym Mieście Lubawskim oraz w Kurzętniku rozdawali ulotki i naklejki informujące o akcji. Projekt naklejki wykonała uczennica klasy 4 TCPG Monika Jankowska. O godzinie 12:00 w Nowym Mieście spotkały się szkoły ponadgimnazjalne z powiatu nowomiejskiego aby uczcić rocznicę, p. Rafał Tesmer i p. Jolanta Paplińska przedstawili rys historyczny AK. Liceum mundurowe z Bielic zaprezentowało inscenizację przysięgi jaką składali żołnierze AK. Honorowy patronat nad akcją objął Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej. Serdecznie podziękowania dla p. Eweliny Dąbrowskiej koordynatora działań.

 

EFS poziom polskie kolor